MAFIA
RPG – Dračí doupě.
Menu

Tupé 13.4.2017

Boxer

Je zbraň vytvořená spojenými ocelovými prsteny. Zvyšuje ničivost úderu pěsti, kterou také částečně chrání a zpevňuje. Její výhodou je nenápadnost. Používána je zejména v pouličních bitkách.

Funkční princip boxeru spočívá v tom, že zmenšuje úderovou plochu, čímž se při úderu zvyšuje míra způsobeného poranění a zároveň zvyšuje pravděpodobnost zlomení kosti. I z průměrného rváče dokáže udělat nebezpečného protivníka. Silný úder může způsobit i smrt, obzvláště při zásahu do hlavy. Použití boxeru v obyčejné bitce může udělat z bitkaře vraha, protože nedokáže odhadnout sílu úderu. Boxery často způsobují charakteristické poranění – malé, lokální rovnoběžné pohmožděniny. V provedení s ostny mohou snadno způsobit také tržné či bodné rány. Tržné rány se špatně hojí a zůstávají po nich jizvy, protože tkáň neřezají jako např. nože, ale trhají. Dalším kladem je to, že poskytuje ochranu útočníkovým kloubům a ten se tudíž nebojí udeřit silněji.

Nevýhodou boxeru je, že zaměstnává zápěstí. Pokud na útočníka s boxerem vytáhnete např. nůž, nemůže vám paži zachytit a bude se proti noži hůře bránit. Jsou známy případy, kdy při pouliční bitce někdo použil boxer a poté, co byl zpacifikován, mu bylo na dlaň s navlečeným boxerem dupnuto, což mělo za důsledek rozdrcení jejích prstů a kůstek s trvalými následky. Tato zbraň je velmi zákeřná a její použití je v pouličních bitkách často považováno za nečestné.

 

Bič

Je ruční pracovní nástroj, určený k ovládání dobytka. Biče se vyráběly prakticky po celém světě a podle způsobu užití vznikaly biče různé délky. Tím docházelo ke vzniku různých specializovaných bičů, které se pak vyvíjely nezávisle na ostatních druzích biče.

První biče vznikly již v neolitu a sloužily k lovu a chovu zvířat. Ve starověku se bič začal využívat i jako nástroj určený k trestání a posléze mučení lidí. V této době také došlo k využití biče jako nástroje, kterým lze lidi donutit k rychlejší práci.

 

Tyč

K tomu snad není co dodat, jen to chce dost cviku a síly udělat z tyče rychlou a přesnou zbraň, i přesto že vypadá její ovládání jednoduché. Většinou je lepší s ní někoho bodnout do břicha. A když se předkloní pořádně ho přetáhnout po palici. Tyč je základem mnoha dalších zbraní a najde se kdekoliv.

.

Obušek

 Velmi častá policejní pomůcka. Neřeže, nebodá ale mazlit se taky nehodlá.

.

Tonfa

„Obušek s kolmou rukojetí“, je úderná ruční zbraň podobná obušku, vyrobená z dřeva, kovu. Oproti obušku se tonfa, díky dalšímu úchytu, dá používat variabilněji, a i proto ji dnes používají policisté místo klasického obušku. Oproti klasickému obušku je výhoda tonfy v tom, že je možné krýt si s ní předloktí a zároveň rychle provést úder.

.

Pálka

Tichá a nekompromisní zbraň bez potřeby cviku a jen mírné zručnosti. Pro velikost a specifický rigidní tvar se špatně skrývá, ale účinkuje – to je hlavní.

.

Kladivo

Co je Světem svět a lidstvo lidstvem je tady i kladivo. Dokonalé spojení tvrdého kovu a dřeva. Potřebujete to víc popsat? Nepotřebujete.

.

Yawaran

Bylo zaznamenáno, že tohle malé dřívko je také populární. Tvrdým nacvičeným útokem do měkkých míst s tímto v rukou se může soupeř dostat k nečekaným a nechtěným zážitkům i od křehké dámy. Podobnou zbraní je Kubotan a obměny obou.

Kategorie: Zbraně
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat